Ekskluzive: Kjo asht ndeshja që dyshohet se Skenderbeu ka ba ‘dallavere’

Ditën e sotme Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lausanne ka lanë në fuqi vendimin e UEFA’s për pezullimin për 1 vit të Skënderbeut nga Liga e Kampioneve.

Kjo asht video e ndeshjes të shumëpërfolun mes Crusaders dhe Skënderbeut në Ligën e Kampioneve, ku ka dyshime për mënyrën si janë pësue gollat dhe akordimi i kartonit të kuq për Arapin.

Ndeshja e parë mes dy ekipeve përfundoi me fitoren 4-1 të ekipit korçar, ndërsa e dyta, u mbyll me suksesin 3-2 të ekipit gjysë-amator të Irlandës së Veriut që ktheu rezultatin në minutat e fundit.

Shperndaje në: