Euro 2016, ka nji ndryshim në ndeshjet e sotme

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të xhiros së parë në fazën e grupeve.

Në program sot janë veç 2 ndeshje, për dallim prej ditëve tjera që ka pasë nga 3 ndeshje. Kjo, për shkak se në ditën e parë të Europianit asht luejtë veç nji ndeshje, ajo hapse ndermjet Frances dhe Rumanisë, transmeton Rrokum.TV

Në oren 18:00, luhet ndeshja Austri-Hungari, ku pritet me u pa nëse Austria asht në formen e saj, sikurse gjatë eliminatoreve.

Në orën 21:00 asht ndeshja Portugali-Islandë, ku portugezët me Cristiano Ronaldo janë favoritë në letër, së paku./Rrokum.TV

Shperndaje në: