Eurosport: Qe formacioni ma i mirë i Shqipnisë

kombetarja

Simbas Eurosport, 11-shja e Shqipnisë mundet me qenë: Berisha, Hysaj, Xhimshiti, Cana, Agolli, Gashi, Xhaka, Kukeli, Abrashi, Lenjani dhe Cikalleshi.

Tre lojtarët ma të mirë janë: Lorik Cana, Elseid Hysaj dhe Taulant Xhaka.

Ylli i medias sociale asht Shkëlzen Gashi.

Kurse, verdikti i ekspertit Jonathan Wilson asht ky: “Ata luejnë 4-3-3, që shpesh bahet 4-5-1. Ermir Lenjani, që operon në të majtë të mesfushës, shpesh asht nji ‘full-back’ në ekipin e tij të Nantes, ndërsa në të djathtë ka nji zgjedhje mes Andi Lilës, të konvertuem në ‘full-back’ dhe nji lojtar ma sulmues, Shkëlzen Gashi, që luen për Colorado Rapids në SHBA”.

kombetarja

Shperndaje në: