Feniks na ban faqebardhë, qe kush janë kundërshtarët e radhës

Në Nyon të Zvicrës asht hedhë shorti i UEFA Futsal CUP.

Ekipi kosovar që po garon në këtë garë, Feniksi, ka mësue kundërshtarët.

Feniksi që bani historinë tue u futë në mesin e 16 ekipeve ma të mira në pjesëmarrjen e parë, ka me qenë pjesë e grupit A, ku për kundërshtar ka me pasë edhe ekipin e parë në ranglistën botnore, Kairat Almaty.

Në grupin A janë edhe ekipet Kairat Almaty, FK Nikars Riga dhe Real Rietti.

Shperndaje në: