Feronikeli dhe Prishtina mbushin arkat, kjo asht shuma që kanë marrë nga UEFA

Edhe zyrtarisht tashma Prishtina dhe Feronikeli kanë marrë çmimet e dhurueme nga FIFA.

FFK ka njoftue se ekipet kosovare vitet e ardhshme kanë me u licencue dhe kanë me pasë shpërblime edhe ma të mira.

Kujtojmë se, Feronikeli si kampion ka fitue 220 mijë euro, kurse Prishtina si fituese e kupës 215 mijë.

Shperndaje në: