FIFA vjen me nji lajm të keq për Kosovën! (lista)

Kosova ka humbë nji vend në renditjen e re të FIFA’s.
FIFA ka publikue sot renditjen e re të Kombëtareve, ku Kosova ka ra për nji pozitë, mbas humbjes nga Turqia 2:0.

Kosova nga pozita e 164 ka ra në vendin e 165.

Ndërsa, në vendin e parë në renditjen e FIFA’s vazhdon me qenë Argjentina, e cila ndjeket nga Brazili, ndërsa top-pesëshen e përmbyllin Gjermania, Kili dhe Belgjika.

 

3-renditjaaa

 

fifaprenditja

 

 

Shperndaje në: