Fiton Haxhi Krasniqi: Deklarohet në shqip mbas meçit

Haxhi Krasniqi asht shpallë fitues në bazë të rezultatit të jurisë.

“Gjithmonë ka me luftue me shpirt dhe me zemër kuq e zi. Faleminderit për përkrahjen. Ju due shumë”, ka thanë boksieri nga Juniku i Kosovës mbas ndeshjes.

Haxhi Krasniqi asht kampion i dy titujve WBO dhe WBA, mbasi mundi boksierin Jurgen Doberstein mbas 12 raundeve.

https://youtu.be/7noB1te6Bf0

Shperndaje në: