Fitore e madhe e Kroacisë ndaj Turqisë

Kroacia e nis me kambë të mbarë rrugëtimin në Europian, mbasi ka mposhtë Turqinë në nji nga ndeshjet ma interesante deri tash në këtë Europian.

Luka Modric kishte shënue për Kroacinë në minutat e fundit të pjesës së parë, 41, goll ky që doli me qenë vendimtar deri në fund të ndeshjes, transmeton Rrokum.TV.

Dy ekipet tjera nga ky grup janë Spanja dhe Çekia./Rrokum.TV

Shperndaje në: