Fitorja në ‘Euro 2016’, krejt Portugalia në festë!

Portugezët kanë festue masivisht fitoren historike të Europianit 2016.

Që prej mbramjes së djeshme deri në agim të mëngjesit të sotëm rrugët e Lisbonës janë pushtue nga tifozët luzitanë.

Koncertet festive, flamujt, boritë e kerret dhe brohoritjet kanë qenë disa nga mënyrat e festimit në kryeqytetin portugez.

Portugalia triumfoi në finalen ndaj Francës falë golit të Eder në minutat shtesë.

Kjo asht hera e parë në histori që portugezët fitojnë nji trofe kaq të randësishëm për kontinentin.

 

2-porto

 

3-porto

 

4-portooo

 

5-porto

 

6-porto

 

7-porto

 

8-porto

 

9-porto

 

10-porto

 

11-porto

 

11-porto

 

12-porto