Floyd Mayweather merr këtë vendim mbas meçit ndaj McGregor

Mbas rrehjes dhe fitores kundër Conor McGregor, dhe arritjes se fitores së 50 profesionale, Floyd Mayweather, asht tërheqë nga boksi profesionist.

40-vjeçari, mbas meçit të sotshëm e konfirmoi se ka me u pensionue nga ky sport. Amerikani ka fitue tituj të botës në pesë divizione.