Formacioni i Kosovës kundër Kroacisë

Kosova dhe Kroacia ballafaqohen sonte në Shkodër në kuadër të eliminatoreve për “Kampionatin botnor 2018”.

Ky pritet me qenë formacioni i mundshëm i Kosovës në duelin ndaj Kroacisë.

Kosova (4-1-4-1):

Portier: Ujkani;

Mbrojtës: Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Paqarada;

Mesfushor defansiv: Kryeziu;

Mesfushorë: Rashica, V. Berisha, Celina, B. Berisha;

Sulmues: Bunjaku.