Formacioni ma i mirë i Euro 2016

Menjiherë mbas përfundimit të edicionit të 15’të të Kampionatit Europian, ‘Goal’ ka publikue formacionin ma të mirë të ‘Francë 2016’.

Dy finalistet e Europianit Franca dhe Portugalia përfaqësohen respektivisht me nga 3 lojtarë, Uellsi dhe Portugalia me 2 lojtarë, ndërsa Italia plotëson këtë formacion me Bonuccin në mbrojtje.

euro-2016-team-of-the-tournament_1gxt0dlx6843e1082x70d2tfqg-700x366

Shperndaje në: