Formacioni ma i mirë mbas 1/8’ave

Mbas përfundimit të fazës së 1/8 ‘Goal’ ka publikue formacionin ma të mirë të kësaj faze.

Ndryshe nga të tjerët, Gjermania asht ekipi që përfaqësohet me ma shumë lojtarë mbasi Boateng dhe Draxler bajnë pjesë në këtë 11’she titullare, ndërsa çdo kombëtare tjetër ka nga nji lojtar.

Ajo që bie në sy asht sërish mungesa e ‘yllit’ të Portugalisë, Cristiano Ronaldo, i cili ende nuk asht në nivelin e duhun.

euro-2016-best-team-of-last-16_kdmjqpvtkgli1ilzrigwm7c3z

Shperndaje në: