Foto: Rama, qe qysh po rilind ‘Loro Boriçi’. Luen eleminatoret edhe Kosova!

Kryeministri Edi Rama ka postue disa foto nga stadiumi i ri “Loro Boriçi” në Shkodër.

Ky asht postimi i Rames n’Facebook:
⚽️”Loro Boriçi” i rilindur????gati për kolaudim në miqësoren e 31 gushtit me Marokun????dhe për ndeshjen e parë prej vërteti të Kuqezinjve❤️me Maqedoninë në 5 shtator për eliminatoret e Botërorit 2018????????
Një stadium europian????????për Shqipërinë dhe Shkodrën, ku do të luajë eliminatoret e Botërorit edhe Përfaqësuesja e re e Kosovës????????
Në këtë vepër është investuar nga Qeveria Shqiptare për futbollin, 18 herë më shumë se në 23 vjet (1990-2013) të marra së bashku
⚽️#Rilindje ‪#‎ShqipëriaeGjeneratësTjetër‬

 

2-borici

 

3-borici

 

4-borici

 

5-borici

 

6-borici

 

7-borici

 

8-borici

 

9-borici

 

10-borici

 

11-borici

 

12-borici