Franca e Gjermania e kanë ba punën e tyne, presin kundërshtarët

Franca dhe Gjermania jane ekipet e radhes qe kane sigurue kualifikimin ne cerekfinale, mbasi kane fitue sote perballjet e tyne.

Franca ka fitue ndaj Irlandes 2-1 me dy gollat e Griezmann, edhe pse ishte tue humbe, mbasi irlandezet shenuen qysh ne fillim te ndeshjes me ane te pikes se bardhe, transmeton Rrokum.TV.

Gjermania, ne anen tjeter, ka shkaterrue Sllovakine me rezultat 3-0, tue mos lejue ne asnji moment sllovaket me ba ndonji gja.

Franca pret fituesin e takimit Angli-Islande, ndersa Gjermania pret ate te ndeshjes Itali-Spanje.

Te dyja keto takime zhvillohen neser.