Franca me dy mungesa të mëdha kundër Islandës

Franca ka me qenë pa dy lojtarë të randësishëm në ndeshjen çerekfinale ndaj Islandës.

Mesfushori N’Golo Kante dhe qendërmbrojtësi Adil Rami, ka me i mungue Francës në çerekfinale ndaj Islandës.

Të dy këta janë të pezulluem për shkak të kartonëve të verdhë.

Në vend të tyne priten me luejtë transferimi ma i ri i Barcelonës, Samuel Umtit dhe Moussa Sissoko.

Shperndaje në: