Gazeta spanjolle AS: Shqipninë duhet me falenderue

Prestigjiozja spanjolle AS ka publikue njëi opinion këtë të Dielle, mbas eliminimit të Islandës nga Franca, me rezultatin 5-2.

Në artikullin me titullin “Faleminderit Islandë”, gazetari Santi Gimenez shkruen se: asht koha me falenderue Islandën, që së bashku me Shqipninë dhe Uellsin, janë përpjekë me ofrue nji periudhë epike gjatë Europianit.

Shperndaje në: