Goal.com: Qe super-formacioni i Kosovës

Goal.com në versionin italisht ka parapa se si mund të doket formacioni i Përfaqësueses së Kosovës në t’ardhmen.
Kosova sot u pranue n’UEFA në Kongresin e Budapestit, dhe mbas 10 dite pritet t’pranohet edhe në FIFA.
Kjo ka me ba që Kosova të futet në kualifikime për Botërorin e vitit 2018, që mbahet në Rusi, dhe Goal.com ka parapa se si mund të doket formacioni i Kosovës në këto kualifikime:
Samir Ujkani, Taulant Xhaka, Lorik Cana, Necip UYSAL (futbollist me prejardhje nga Kosova), Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka, Përparim Hetemaj, Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj, Agon Mehmeti.

Shperndaje në: