‘Godet’ fort Mourinho, largon 8 lojtarë nga Manchester United

Jose Mourinho, menaxheri i Manchester United, ka me spastrue skuadrën.

Mourinhos i ka humb durimi.

Gjatë afatit kalimtar të Kallnorit dhe verës së vitit 2017, strategu spanjoll pritet me largue tetë lojtarë nga skuadra, raporton The Telegraph.

Falja asht për lojtarët si: Marcos Rojo, Matteo Darmian, Phil Jones, Bastian Schweinsteiger, Morgan Schneiderlin, Michael Carrick, Ashley Young dhe Memphis Depay.

Klubi nga Old Traffrod shpreson se disa nga këta lojtarë me i shitë, derisa disa të tjerëve t’jua ndërpre kontratat.

 

mourinhoo

Shperndaje në: