Hajvalia në Champions League

Ekipi i femnave të Hajvalisë, kampione dhe fituese e Kupës, ka me përfaqësue Kosovën në Champions League për femna.

Asht UEFA ajo që i ka konfirmue pjesëmarrjen ekipit nga Hajvalia.

Ditë ma parë, pikërisht UEFA nuk i licencoi ekipet e mashkujve, Prishtinën dhe Feronikelin.

Hajvalia ndodhet në vazon e katërt dhe nuk pritet me pasë nji short të lehtë, por e randësishme asht që po merrë pjesë tue hy në histori. /Rrokum.TV