Hakerat rusë tronditin ekipin e Serbisë në basketboll

Në zbulimin që kanë ba disa hakera rusë, thuhet se kapiteni i ekipit kombëtar të Serbisë në basketboll, Milos Teodosic, ka përdorë substanca të ndalueme.

Simbas Tass 41, atletë nga 13 shtete gjenden në këtë listë.

Në dokumentet e para të publikueme me 13 Shtator kishin dalë emna të gjimnastes Simone Biles, tenisteve Serena dhe Venus Willians dhe basketbollistes Elena Delle Donne.

droga-11