Humbja e Gjermanisë: Deklaratë befasuese nga Ballack

Në nji intervistë për mediat gjermane, Michael Ballack ish lojtar i Gjermanisk, theksoi se Franca ka krijue nji ekip me plot ‘yje’, të cilët simbas tij po luejnë futboll të mençun.

“Franca e meritoi totalisht fitoren. Ata janë 100% me meritë në finale të Kampionatit Europian. Kanë nji Pogba, Griezmann dhe Payet që asht vështirë me i ndalës. Po luejnë futboll të mençun dhe janë këtu ku janë. Në anën tjetër, ekipi gjerman nuk gjente rrugën e duhun, luenin si të ç’orientuem“, ka thanë Ballack.

Shperndaje në: