Hungaria e ul me kambë në tokë Austrinë

Hungaria ka shenue fitore te madhe ne Euro 2016, tue mposhte Austrine me rezultat 2-0.

Ishte kjo fitorja e pare e Hungarise mbas 30 vjete ne nji Europian, transmeton Rrokum.TV.

Austria asht konsiderue favorite ne kete ndeshje, por Hungaria me gollat e Szalai ne minuten 62 dhe te Stieber ne 87 ka fitue kete ndeshje me merite te madhe. /Rrokum.TV