Iniesta: Sa më mungojnë këta dy lojtarë!

Mesfushori i Barcelona’s, Andres Iniesta thotë se i mungon shoqnia e Xavi’t dhe Xabi Alons’s te Kombëtarja e Spanjes.

Tre mesfushorët e naltëcekun ishin pjesa kryesore që spanjollët fituen trofe viteve të kalueme, por tash vetëm Iniesta ka me luejtë në Euro 2016.

“Deifinitisht më mungojnë Xavi dhe Xabi Alonso. Të dy ishin të mrekullueshëm dhe na kemi kalue bukur si dhe kemi fitue titujt”, ka thanë Iniesta.