Interi afër lojtarit të Manchester City

ROBERTO-MANCINI

Inter vazhdon punën që me u përforëcue për edicionin e ardhshëm. Mbas Banega dhe Erkin, që pritet vetëm zyrtarizimi i marrëveshjes me ta, nji tjetër futbollist me përvojë mundet me përfundue nën direktivat e Roberto Mancinit. Në fakt, strategu italian kishte me pas sërish në dispozicion argjentinasin Pablo Zabaleta. 31 vjeçari kontrata e të cilit skadon me Manchester City në vitin 2017, sigurtë po largohet nga “citizens” mbasi në të nuk llogaritë Pep Guardiola, trajneri i ardhshëm i Manchester City.

Shperndaje në: