Ish presidenti i Bayernit, e mbështet fuqishëm Kosovën dhe “Dardanët”

Ish presidenti i gjigantit gjerman Bayern Munchen, Uli Hoeness asht takue me drejtues të tifogrupit të përfaqësueses së Kosovës.

Ai ka kallxue interesim të madh për Kosovën, tu garantue për mbështetjen e madhe të tij për Përfaqësuesen dhe tifozët.

Florim Gashi, anëtar i “Dardanëve” e ka falënderue atë në emën të popullit të Kosovës për mbështetjen e dhanë.

Vlen të cekët, se Hoeness gjatë luftës, i ka dhurue Kosovës 1 milion marka gjermane.