Ish trajneri i Belgjikës kritikon Henryn, ai asht…

Marc Wilmots, ish trajneri i Belgjikës ka goditë Henryn me deklaratën e fundit.

Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry dihet se punon edhe si komentator në Sky Sports, dhe së fundi morri detyrën si ndihmës trajner i Belgjikës.

Kjo nuk i ka pëlqye trajnerit të dështuem të Belgjikës, i cili këtë e quejti “amaterizëm”.

“Ju nuk mund të punoni edhe si komentator dhe si trajner në nji ekip kombëtar. Ky asht amaterizëm i pastër” u shpreh Wilmots.

Shperndaje në: