Itali-Gjermani, këto janë formacionet e mundshme, shumë befasi

Sot në orën 20:45 luhet miqësorja mes Italisë dhe Gjermanisë e cila asht cilësue si klasikja e Europës për shkak të rivalitetit të madh ndër vite.

Në prag të startit të ndeshjes, trajneri i azzurrëve, Giampiero Ventura mendon se kundërshtarët janë dokshëm ma superiorë.

Ajo që bejn sy në këtë përballje asht mungesa e disa ‘yjeve’ ku Joachim Low nuk ka me i pasë në dispozicion: Boateng, Neuer, Kroos, Ozil, Schürrle dhe Draxler, shkruan Syri.net.

Ma poshtë kemi publikue dy formacionet e mundshmë të dy ekipeve:

ITALIA (3-4-3):

—————— Donnarumma——————

Candreva——- Romagnoli——-Bonucci

De Sciglio—Parolo—-Verrati—Darmian

Beloti——— Insigne——- Bernardeschi

 

GJERMANIA (4-3-3)

———————–Leno————————

Gerhard–Hummels–Hëvedes–Mustafi

Gorecka———Gundogan———–Rudi

Gnabri—————Gotze————Muller

Shperndaje në: