Italia fantastike eliminon kampionin

Ka qenë nji goll i shënuem nga Giorgie Chelini në minutën e 34’ të pjesës së parë  dhe nji gol ngal Pele ne minuten e 90′ që i ka dhanë fitoren dhe kualifikimin Italisë përballë Spanjës.

Në nji ndeshje që asht luejtë para 60 mijë tifozëve në Paris, Italia ka marrë nji fitore të meritueme ndaj spanjollëve tue dominue në çdo drejtim.

 

Italia mbas kualifikimit ka me u takue me Gjermaninë në çerekfinale.

https://youtu.be/WsNDsEhIX5U