Januzaj flet për t’ardhmen e tij. Keni me u befasue me deklaratën e tij

Kosova apo Belgjika, për herë të parë, Adnan Januzaj, flet për vendimin e tij, dhe këtë e ban për mediat belge.
Ai shpreh synimin e tij që ka për m’u kthye sërish te Belgjika, derisa Kosovën nuk e përmend hiç, përkundër pyetjes së gazetarit belg.

Grumbullimi i fundit i Adnan Januzajt me Belgjikën ishte në Shtator 2015, përderisa këtë vit nisën thashethemet se ai ka vendosë me zgjedhë Kosovën, por cili asht komenti i tij për këtë?

“A e kam zgjedhë përgjithmonë Belgjikën? Nuk mundem me mohue se synimet e mia janë me luejt sërish me Belgjikën në Kupën e Botës ‘Rusia 2018’”, përgjigjet Januzaj për “Het Laatste Nieuws”.

Shperndaje në: