Ka me ju befasue se kush e ka ble villën e Al Capones!

Ai asht agjenti që ka realizue transferimin ma të shtrejt në histori.

Në fakt, tre emnat kryesorë të transferuem këtë verë te Manchester United, mbajnë firmën e tij.

Bahet fjalë për Mino Raiola, që simbas Mirror, ka fitue 20 milionë sterlina nga transferimi i Paul Pogba.

Dhe 48-vjeçari nuk ka humb kohë.

Ai ka ble për 7 milionë sterlina villën e Al Capones në Miami.

Al Capone e bleu villën me 7 dhoma gjumi për 40 mijë dollarë në vitin 1928.

Villa ka nji plazh privat dhe mbrohet me mure mbi dy metra të nalte.

 

2-alcapone

 

3-alcapone

 

4-alcapone

 

5-alcapone

 

6-capone

 

7-alcapone

 

8-capone

 

9-capone

 

10-capone

 

12-capone

 

13-capone

Shperndaje në: