Kalendari i Serie A: Ndeshje të mëdha qysh në javët e para

Federata italiane para pak çasteve ka zbulue kalendarin e ndeshjeve te Serie A per sezonin e ri 2016-2017.

Java e pare e Seria A ka me u luejtë ne daten 21 Gusht.

Ne javen e pare kampionet e Juventus kane me pase nji perballje te randesishem ndaj Fiorentines.

Milani pret ne “San Siro” Torinon e Arlind Ajetit. Kurse, Napoli e hap sezonin nga Pescara.

Perballja e pare e madhe per sezonin e ri ka me qene ne javen e dyte me perballjen Milan-Napoli dhe Lazio-Juventus.

Inter-Juventus luhet ne javen e 4 ne daten 18 Shtator.

C_29_fotogallery_1014956__ImageGallery__imageGalleryItem_10_image-700x400

C_29_fotogallery_1014956__ImageGallery__imageGalleryItem_1_image-700x457 C_29_fotogallery_1014956__ImageGallery__imageGalleryItem_2_image-700x439

Shperndaje në: