Kampioni i Kosovës e ban sefte

Feronikeli e ka fitue ndeshjen e parë këtë sezon.

Kampioni i Kosovës deklasoi Trepçën ’89, tue e mposhë 4:1.

Gollat për Feronikelin i shënuen Mentor Zhdrella, Blerand Kurtishaj, Mendurim Hoti dhe Behar Maliqi.

Gollin e vetëm për 89’shin e realizoi Oto Joh.