Keni me u befasue se ku mbahet finalja e Ligës së Kampionëve!

Finalja e Ligës së Kampionëve në futboll, më 2018, ka me u mbajt në Kiev, bani të ditun Federata Europiane e Futbollit – UEFA.

“Ukraina ka me qenë nikoqire e finales së Ligës së Kampionëve më 26 Maj, 2018”, tha Komiteti Ekzekutiv i UEFA’s.

Finalja do të mbahet vetëm disa javë përpara se në Rusi të nisë Kampionati Botnor i Futbollit.

Shqetësimet për sigurinë, megjithatë, mbeten, për shkak të konfliktit në lindje të Ukrainës, midis forcave qeveritare dhe separatistëve pro-rusë.

Shperndaje në: