Këta janë talentat e Serie A, asht edhe nji shqiptar

Ky sezon në Seria A ka pasë nji shpërthim të suksesshëm të disa talentave të ri në futbollin italian.

Portieri i Milanit Donnarumma dhe mesfushori Locatelli janë dy ma të famshmit.

Por, listës së talentave të Seria A i asht bashkue edhe emni i lojtarit shqiptar Rei Manaj.

Lojtarët ma të mirë të ri në Serie A:

Rey Manaj – 24/02/1997 – Pescara

Gerson – 20/05/1997 – Roma

Amadou Diawara – 17/06/1997 – Napoli

Roland Sallai – 22/05/1997 – Palermo

Adalberto Penaranda – 31/05/1997 – Udinese

Pol Lirola – 13/08/1997 – Sassuolo

Assane Dioussè – 20/09/1997 – Empoli

Giuseppe Pezzella – 29/10/1997 – Palermo

Federico Chiesa – 25/10/1997 – Fiorentina

Federico Dimarco – 10/11/1997 – Empoli

Manuel Locatelli – 08/01/1998 – Milan

Pedro Pereira – 22/01/1998 – Sampdoria

Claud Adjapong – 06/05/1998 – Sassuolo

Ianis Hagi – 22/10/1998 – Fiorentina

Gigio Donnarumma – 25/02/1999 – Milan