Këto janë grupet e Europa League

Asht hedhë sot në Monaco të Francës shorti i Europa Leagues për sezonin e ri 2016-2017.

Short pak ma i vështirë nëse mundet me u thanë ishte për Manchester United, që pozicionohet në nji grup të vështirë, mbasi ka me pasë përballë Fenerbace, Feynoord dhe Zorya Luhansk.

Europa League përbahet nga 48 ekipe, të cilat janë nda në 12 grupe.

14054195_1223033384430552_2911477999486132151_n-700x700