Këto janë ndeshjet e sotme të Vala Superliga e Kosovës

Vala Superliga e Kosovës sot ka në program tri ndeshje që kanë me u zhvillue.

Kjo javë u hap të Premten me triumfin e Trepçës 89 kundër Lirisë, vazhdoi dje me fitroren e Prishtinës ndaj Feronikelit, dhe mbyllet sot me tri ndeshje tjera.

Besa synon të rikthehet te fitorja mbas disa barazimeve radhazi, kurse Gjilani kërkon vetëm fitoren përballë Trepçës jo në formë.

Qe ndeshjet që zhvillohen sot:

Gjilani – Trepça
Besa – Drita
Ferizaji – Drenica

Tana ndeshjet zhvillohen në orën 15:00.