Këto janë rezultatet dhe tabela mbas javës së 6 në Vala Superligën e Kosovës

Java e 6 në Vala Superligën e Kosovës në futboll ishte nën hijën e superderbit, kampionit në fuqi, Feronikelit dhe ekipit ma të trofeshëm kosovar, Prishtinës.

Ndeshja ishte e e paparashikueshme dhe shumë e ashpër ashtu edhe siç pritej. Prishtina e fitoi ndeshjën me gollin e mbrojtësit të djathtë, Debatik Currit në minutën e 6’të.

Me këtë fitore, Prishtina vazhdon me qenë në krye të tabelës, ku në gjashtë javët e para ka grumbullue 16 pikë, nga 18 të mundshme.

Në ndeshjet tjera u regjistruen këto rezultate:

Trepça ’89 2-0 Liria
Hajvalia 0-2 Llapi
Gjilani 0-0 trepça
Ferizaj 2-3 Drenica
Besa 2-0 Drita

tab

Shperndaje në: