Kinezët duen me rikthye Milanin e madh!

Shoqnia Kineze qe asht afer me ble ekipin italian A.C. Milan ka ba edhe planin, qe menjihere me e rikthye Milanin protagonist. Keshtu ka shkrue sot e perditshmja italiane Corriere Dello Sport.

Bisedimet per me ble ekipin jane ne nji faze perfundimtare dhe pritet me u ba zyrtare para 15 Qershorit, transmeton Rrokum.TV.

Ne tavoline ata kane prezentue nji projekt ambicioz, tue rezervue nji shume prej 400 milion euro per me forcue ekipin, ndersa 600 milion tjera i kane ofrue per kompanine qe ka ne pronesi Milanin momentalisht, Fininvest. /Rrokum.TV

Shperndaje në: