Kjo asht data kur ka me debutue Xhaka për Arsenal’in

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka mbas disa ditësh pritet me ba debutimin me ekipin e ri të Arsenalit.

Më 22 Korrik Arsenali ka me luejtë kundër Lensit, ndërsa mandej ekipii londinez ka me udhëtue për në SHBA ku ka me zhvillue nji ndeshje miqësore me yjet e kampionatit MLS.

Ndërsa, dy miqësoret e fundit të Arsenalit kanë me u luejtë kundër Viking në Norvegji dhe kundër Manchester Cityt në Suedi.