Kjo asht rrahja e shqiptarit për 7 sekonda. Kqyreni

boxiii

Shqiptari që jeton në Çeki, Eron Azemi, ka rezultu shumë i fortë për kundërshtarët në sportin luftarak K-1 në turneun CSFU 2016, tue e fitu ndeshjen shumë shpejtë.

Dy prej sfidave Azemi i fitoi me nokaut.

27 vjeçarit i janë dasht vetëm 7 sekonda për ta përfundu finalen e cila vetëm sa kishte fillu.

Eroni gjithashtu mposhti polakun Dawie Kasperski, i cili asht 14 herë kampion i Polonisë dhe ka fitu kampionatin botnor “Supercombat” World Grand Prix 2014.

 

Shperndaje në: