Kjo legjendë e futbollit po largohet prej PSG’s

Zlatan Ibrahimovic ka me u largue nga PS në fund të edicionit.

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic ka njoftue se nuk do të vazhdojë kontratën me PSG’n dhe se në fund të këtij edicioni ka me u largue.

Ibra këtë e ka njoftue përmes nji postimi në Facebook, ku thotë se nesër do të jetë ndeshja e fundit në stadiumin Parc des Princes.

“Nesër ndeshja e fundit në Parc des Princes.

Erdha si mbret dhe po largohem si legjendë”, ka shkrue Ibrahimovic.

Ibrahimovic u transferue në PSG në vitin 2012 ku në 178 ndeshje shenoi 152 golla.

 

ibraaa

 

 

Shperndaje në: