Klose: Po ju kallxoj çka ju bajnë mbrojtësat e Italisë!

Miroslav Klose u ka dhanë disa këshilla sulmuesve të Kombëtares së Gjermanisë, para ndeshjes me Italinë në çerekfinale të Euro 2016.

“Mbrojtësit italianë të ruejnë, dhe atë e bajnë shumë mirë” deklaroi Klose.

“Ju nuk duhet me qëndrue statikë në zonën e penalltisë, ju duhet me vrapue jashtë saj, sikurse vrapojnë referët”.

“Nëse jeni në zonë dhe Chiellini të tërheq pak në të majtë dhe në të djathë, ju jeni i bllokuem”, përfundon Klose.