Kosova ka me luejte me formacion sulmues kunder Ishujve Faroe

Trajneri Albet Bunjaki ka ba 2 dite stervitje me futbollistet e tij, tue u perqendrue ma teper ne ndeshje taktike, ku doket se e ka te qarte edhe 11’shen qe ka me zbite ne fushe per ndeshjen miqesore ndaj Ishujve Faroe.

Kesisoj  nga ajo që asht pa, Kosova ka me luejte me nji formacion sulmues te Premten ne mbramje, tue vendosë skemen taktike 4-2-3-1.

Ne goll padyshim qe ka me qene Samir Ujkani, ndersa mbrojtja ka me u rreshtue me 4.

Avni Pepa dhe Bajram Jashanica ne qender, ndersa krahet kane me i mbulue Leart Paqarada ne te djathte, e Fanol Perdedaj ne te majte.

Dyshja balancuese ne mesfushe ka me qene e perbame nga Enis Alushi dhe Hekuran Kryeziu.

Nderkohe treshja atomike, Bersant Celina, Besar Halimi dhe Bernard Berisha, kane me qene mbrapa sulmuesit te avancuem Bunjaku.