Kosova në kërkim të fitores së parë

Kombetarja e Kosoves sonte zhvillon ndeshjen e radhes ne kuader te kualifikimeve per Botnorin Rusi 2018.

Ne 20:45, Kosova luen kunder Finlandes, me shpresen se mundet me ardhe fitorja e pare ne keto kualifikiime, shkruen Rrokum.TV

Ndeshja kunder Kroacise, e humbun 1-0, shfaqi permiresime ne lojen e Kosoves dhe jep sheja per nji paraqitje edhe ma te mire ne ndeshjen e sontme.

Te kujtojme se ne ndeshjen e pare kunder Findlanes, Kosova arriti ate barazim spektakular 1-1./Rrokum.TV

Shperndaje në: