Kosova nënshkruen marrëveshje me sponsorin e Real Madrid

Federata e Futbollit të Kosovës, ka nënshkrue marrëveshje me markën e njohun sportive spanjolle Kelme për fanellat e Përfaqësueses së Kosovës, shkruen Zëri.

Mbas kësaj kontrate, kryetari i FFK’s Fadil Vokrri asht shprehë i kënaqun me arrijtën e kësaj marrëveshje.

“Kontrata asht shumë e randësishme. Marrëveshja e nënshkrueme asht për dy cikle të Kampionatit Bontnor dhe atij Europian. Kelme asht sponsor i Realit dhe jemi te kënaqun me kushtet e ofrueme”.

“Kjo kompani ka qenë sponsor i Real Madridit dhe disa ekipeve të mëdha. Edhe pse Spanja nuk e ka njoft Kosovën, kësaj kompanie nuk i ka interesue”.

kelme_logo-svg

Shperndaje në: