Kosovë-Kroaci, sot lajm i randësishëm

Kosova ka me publikue sot listën e lojtarëve që anë me luejt kundër Kroacisë.

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki ka me mbajt sot në orën 14:00 konferencë për media, ku ka me publikue edhe listën kundër Kroacisë.

Në këtë listë, përveç lojtarëve që ishin të ftuem kundër Finlandës, Bunjaki ka me i pasë në dispozicion edhe dy futbollistë të ri, Adis Nurkovic dhe yllin e Hereenvenit, Arbër Zeneli.

Kujtojmë se, ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë zhvillohet me 6 Tetor në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës në Shqipni.