Kqyreni Donnarumma’n tue i përshëndetë tifozët shqiptarë të Milanit (video)

Milani ka tifozë të shumtë kudo nëpër botë, ashtu siç ka edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

“Milan Club Albania”, është i njohur zyrtarisht nga klubi i Milani.

Shpesh herë ata e ndjekin Milanin nga stadiumi, madje arritën të sjellin edhe trofeun e Ligës së Kampionëve, atë të vitit 2007 kur mundën Liverpoolin në Athinë.

Këtë herë ata sjellin një përshëndetje nga idhulli i ri i tifozëve, portieri i talentuar Gianulugi Donnarumma.