Kqyreni përmbledhjen e dramës Angli-Spanjë (video)

Anglia ka barazue me Spanjën në nji miqësore që u luejt mbramë.

Ekipi i drejtuem nga Gareth Southgate ka barazue me ”Furinë e Kuqe” me rezultat 2:2 në ndeshjen e zhvillueme në Wembey.

Gollat për Anglinë i shënuen Lallana (p,’9) dhe Vardy (’48), ndërsa për Spanjën shënuen Aspas (’89) dhe Isco (’90) për rezultatin final 2:2.