Kqyreni super gollin e Shkelzen Gashit

Sulmuesi i Shqipnisë Shkëlzen Gashi vazhdon me shkëlqye në Amerikë. Gashi ka shënue nji dygollësh në ndeshjen e fundit të kampionatit në barazimin 3 me 3 të ekipit të tij Colorado ndaj Vancuver.

Gollin e parë sulmuesi e ka realizue në minutën e 57’të me penallti, ndërsa golli i dytë personal dhe i treti për ekipin ishte spektakolar.

Gashi tundi rrjetën me nji super gjuejtje nga goditja e dënimit në nji distancë ma e madhe se 25 metra.